Mobilní platby – Google Pay

Google Pay: Plaťte pohodlně mobilem

Kartu nechte doma, vaší novou peněženkou je mobil. S Google Pay můžete telefonem platit i vybírat v bankomatech. Rychle, jednoduše a bezpečně.

Co potřebujete ke Google Pay?

Začínáme s Google Pay

Instalace a nastavení jsou jednoduché a rychlé. Raz, dva, tři a máte hotovo.


Platíme s Google Pay

Platíme jednoduše: Při částce do 500 Kč stačí telefon probudit (rozsvítit) a přiložit k terminálu – stejně jako při platbě kartou (aplikaci Google Pay otevírat nemusíte)

Platíme bezpečně: Při částce nad 500 Kč je nutné telefon odemknout (gestem, heslem, otiskem prstu) a teprve poté přiložit (odemknutí telefonu může být vyžadováno i u částek nižších, u starších typů terminálů můžete být vyzváni k zadání PIN).

Platíme rychle: Po provedení platby telefon zavibruje, na displeji se zobrazí potvrzení platby a máte zaplaceno.


Často kladené otázky (FAQ)

V případě, že zde nenajdete odpověď na svůj dotaz, volejte Klientskou linku 583 133 133.

 • Co je to NFC technologie?

  NFC je technologie umožňující rychlou a zabezpečenou výměnu dat na velmi krátké vzdálenosti (do 4 cm). Podporuje ji mnoho chytrých telefonů/tabletů, přičemž díky velmi krátké vzdálenosti je komunikace bezpečná a není vyžadována identifikace zařízení.

 • Jsou platby s Google Pay bezpečné?

  Platby pomocí Google Pay jsou bezpečné. Číslo vaší karty není uloženo v mobilu, není sdíleno s obchodníkem, a tak jej nelze zneužít. Chcete-li použít Google Pay, musíte si nastavit zámek obrazovky. Bez vašeho hesla, gesta či otisku prstu službu nemůžete začít využívat.

 • Mohu vybírat hotovost z bankomatu bez karty?

  Ano, i telefonem si můžete vybrat z bankomatu. Stačí najít takový, který umožňuje bezkontaktní výběry (a těch stále přibývá). Jednoduše rozsvítíte mobil, přiložíte jej ke čtečce (poznáte ji podle symbolu bezkontaktní technologie). A pak už pokračujete jako u klasického výběru z bankomatu – zadáním PIN, výběrem služby, případně bankovek…

 • Mohu nakupovat na internetu pomocí Google Pay?

  S Google Pay můžete nakupovat všude, kde se vám při platbě zobrazí platební metoda GPay. Jde o rychlou a velmi bezpečnou platební metodu. Platební údaje nemusíte znovu zadávat, vezmou se z bezpečně uložené karty ve službě Google Pay.

 • Nedaří se mi registrovat kartu, jak mám postupovat?

  Zkontrolujte, zda je PK aktivní, neskončila její platnost. Jsou zadávané údaje správné? Zkontrolujte číslo karty, její platnost, CVC2 kód opsaný ze zadní strany karty. Je telefonní číslo, na které je odesílána registrační SMS zpráva, aktuální?

 • Nedaří se mi zaplatit, v čem může být problém?

  Zkontrolujte, zda máte zapnutou funkci NFC. Je platební karta aktivní? Neskončila platnost karty?

  Je Google Pay nastavena jako výchozí platební aplikace?

  K oddálení telefonu od terminálu mohlo dojít dřív, než telefon dokončil komunikaci s terminálem.

  Při platbách nad 500 Kč je nutné telefon odemknout. Následujte instrukce na zařízení.

 • Co dělat v případě ztráty mobilního telefonu?

  Zkuste zjistit jeho polohu díky funkci „Najdi moje zařízení“ na www.google.cz – mobil je možné na dálku uzamknout novým heslem nebo celý vymazat. Případně kontaktujte banku.


Poplatky

Mobilní služby Google Pay jsou jednoduše bez poplatků.