Zjednodušujeme onboarding: Doklady budete potřebovat až pro připojení účtu

Sdílejte:
25. 1. 2019

Posloucháme zpětnou vazbu, kterou od vás dostáváme. Dlouho jsme přemýšleli, jak vám usnadnit první kroky v aplikaci , a přitom dostát všem legislativním požadavkům na bezpečnost (v tomto případě konkrétně na takzvanou identifikaci klienta). A ode dneška si můžete Richeeho stáhnout, založit si profil a rovnou ho používat. Pokud jste fandové ručních záznamů a postačí vám funkce virtuálních účtů, máte hotovo. Až když budete chtít mít přístup ke svým bankovním účtům napřímo a vidět celkové zůstatky, analytiky útrat, nebo z účtů zadávat platby, budete nám muset pomoci s vaší identifikací – podobně, jako kdybyste si šli zakládat účet na pobočku. Jen kvůli tomu nikam nemusíte chodit. A navíc jsme zmírnili přísnost na druhý doklad totožnosti. Začít používat Richeeho nebylo nikdy jednodušší. Tak na co ještě čekáte?

Chci Richeeho a stačí mi virtuální účty

Pokud si chcete Richeeho vyzkoušet, osahat zevnitř a baví vás si ručně zadávat informace o stavu účtů či útratách, pak vám postačí tzv. jednoduchá registrace. To znamená, že si appku stáhnete ze storu, vyplníte svůj e-mail a potvrdíte souhlas se zpracováním osobních údajů. Tím si v appce vytvoříte svůj profil. Potřebujete si ještě zvolit svůj PIN kód a vyplnit své telefonní číslo. My vám pošleme do e-mailu link, abychom věděli, že jste uvedli vlastní e-mail, a je to! Váš Richee profil je připravený. Můžete se směle pustit do vyšperkování svého profilu, tvorby virtuálních účtů, či krocení nezdolné touhy utrácet, když není z čeho.

Chci Richeeho využívat naplno

Pokud ale není ruční vedení záznamů o vlastních příjmech a výdajích váš šálek kávy a byli byste radši, aby to někdo dělal sám a za vás, může být Richee vašim dokonalým parťákem. Plná registrace se spustí v okamžiku, kdy kliknete na „Připojit účet“, nebo „Založit si účet Richee“. V takovém případě si budete muset připravit občanku a další doklad totožnosti. A pozor! Nově nemusí být druhý doklad jen pas nebo řidičák. Postačí i kartička zdravotní pojišťovny, studentský průkaz (ISIC/ITIC/ALIVE Card), rodný nebo oddací list, průkaz ZTP/P či zbrojní průkaz. Pak už jen připojíte účet a pro potvrzení pošlete aktivační platbu. Do druhého dne je Richee vašim plnohodnotným parťákem a průvodcem ve světě financí.

Snad nemusíme znovu připomínat, že dva doklady totožnosti slouží pro bezpečnost vaši a vašich peněz. Nemusíte je nikam nosit, skenovat nebo ověřovat jejich pravost. Jednoduše nám je přímo v aplikaci vyfotíte. Nezabere to víc jak minutu a vy i my budeme mít jistotu, že jsme splnili zákonnou povinnost identifikace toho, kdo se skrývá pod konkrétním profilem v aplikaci Richee. Díky této identifikaci pak můžeme i ostatním bankám zaručit, že si do Richeeho účet připojuje opravdu jeho majitel. A jen pro jistotu: z dokladů ověřujeme vaše rodné číslo, nebo třeba adresu bydliště. Rozhodně se není čeho bát. Vaše osobní data jsou u nás v bezpečí. Richee je přece jen vyvíjený bankou a spadá pod důslednou kontrolu regulátora.

Zajímá vás víc? Třeba Richeeho vychytávky nebo pod jakou legislativu spadá?

Na blogu popisujeme všechny užitečné vychytávky, které Richee nabízí. Pokud jste spíše fanoušci rychlých a aktuálních novinek, není nic snazšího, než sledovat Richeeho na Facebooku, Twitteru a bavit se s ním na Instagramu. Pokud máte rádi zákony můžete se podívat blíže na zoubek legislativě, pod kterou Richee spadá. Konkrétně jde o zákon č. 370/2017 Sb., o platebním styku, který vešel v platnost 13. ledna 2018. Do českého prostředí implementuje evropskou směrnici PSD2. Pokud máte zájem, můžete si na oficiálních stránkách evropské komise celou směrnici prostudovat.

Sdílejte:
Témata:
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.