Zjednodušujeme onboarding: Doklady budete potřebovat až pro připojení účtu

Sdílejte:
25. 1. 2019

Posloucháme zpětnou vazbu, kterou od vás dostáváme. Dlouho jsme přemýšleli, jak vám usnadnit první kroky v aplikaci, a přitom dostát všem legislativním požadavkům na bezpečnost (v tomto případě konkrétně na takzvanou identifikaci klienta). A ode dneška si můžete Richeeho stáhnout, založit si profil a rovnou ho používat. Pokud jste fandové ručních záznamů a postačí vám funkce virtuálních účtů, máte hotovo. Až když budete chtít mít přístup ke svým bankovním účtům napřímo a vidět celkové zůstatky, analytiky útrat, nebo z účtů zadávat platby, budete nám muset pomoci s vaší identifikací – podobně, jako kdybyste si šli zakládat účet na pobočku. Jen kvůli tomu nikam nemusíte chodit. A navíc jsme zmírnili přísnost na druhý doklad totožnosti. Začít používat Richeeho nebylo nikdy jednodušší. Tak na co ještě čekáte?

Chci Richeeho a stačí mi virtuální účty

Pokud si chcete Richeeho vyzkoušet, osahat zevnitř a baví vás si ručně zadávat informace o stavu účtů či útratách, pak vám postačí tzv. jednoduchá registrace. To znamená, že si appku stáhnete ze storu, vyplníte svůj e-mail a potvrdíte souhlas se zpracováním osobních údajů. Tím si v appce vytvoříte svůj profil. Potřebujete si ještě zvolit svůj PIN kód a vyplnit své telefonní číslo. Od června 2019 je onboarding dostupný i Slovákům s daňovou rezidencí v ČR, takže se můžete registrovat pod číslem se slovenskou předvolbou. My vám pošleme do e-mailu link, abychom věděli, že jste uvedli vlastní e-mail, a je to! Váš Richee profil je připravený. Můžete se směle pustit do vyšperkování svého profilu, tvorby virtuálních účtů, či krocení nezdolné touhy utrácet, když není z čeho.

Chci Richeeho využívat naplno

Pokud ale není ruční vedení záznamů o vlastních příjmech a výdajích váš šálek kávy a byli byste radši, aby to někdo dělal sám a za vás, může být Richee vašim dokonalým parťákem. Plná registrace se spustí v okamžiku, kdy kliknete na „Připojit účet“, nebo „Založit si účet Richee“. V takovém případě si budete muset připravit občanku nebo povolení k trvalému pobytu (pokud jste občanem Slovenska), a další doklad totožnosti. A pozor! Nově nemusí být druhý doklad jen pas nebo řidičák. Postačí i kartička zdravotní pojišťovny, studentský průkaz (ISIC/ITIC/ALIVE Card), rodný nebo oddací list, průkaz ZTP/P či zbrojní průkaz. Pak už  jen připojíte účet a pro potvrzení pošlete aktivační platbu. Slováci mohou posílat aktivační platbu i ze slovenského účtu. V takovém případě vyplňujete IBAN a posíláte SEPA platbu ve výši 0,1 EUR na sběrný účet CREDITAS. Poplatek za SEPA platbu si nebereme my, ale vaše slovenská banka podle svého sazebníku. Do druhého dne je Richee vašim plnohodnotným parťákem a průvodcem ve světě financí.

Snad nemusíme znovu připomínat, že dva doklady totožnosti slouží pro bezpečnost vaši a vašich peněz. Nemusíte je nikam nosit, skenovat nebo ověřovat jejich pravost. Jednoduše nám je přímo v aplikaci vyfotíte. Nezabere to víc jak minutu a vy i my budeme mít jistotu, že jsme splnili zákonnou povinnost identifikace toho, kdo se skrývá pod konkrétním profilem v aplikaci Richee. Díky této identifikaci pak můžeme i ostatním bankám zaručit, že si do Richeeho účet připojuje opravdu jeho majitel. A jen pro jistotu: z dokladů ověřujeme vaše rodné číslo, nebo třeba adresu bydliště. Rozhodně se není čeho bát. Vaše osobní data jsou u nás v bezpečí. Richee je přece jen vyvíjený bankou a spadá pod důslednou kontrolu regulátora

Zajímá vás víc? Třeba Richeeho vychytávky nebo pod jakou legislativu spadá?

Na blogu popisujeme všechny užitečné vychytávky, které Richee nabízí. Pokud jste spíše fanoušci rychlých a aktuálních novinek, není nic snazšího než sledovat Richeeho na FacebookuTwitteru a bavit se s ním na Instagramu. Pokud máte rádi zákony můžete se podívat blíže na zoubek legislativě, pod kterou Richee spadá. Konkrétně jde o zákon č. 370/2017 Sb., o platebním styku, který vešel v platnost 13. ledna 2018. Do českého prostředí implementuje evropskou směrnici PSD2. Pokud máte zájem, můžete si na oficiálních stránkách evropské komise celou směrnici prostudovat.

Sdílejte:
Témata:
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.