Widgety = miniaplikace na domovské obrazovce vašeho smartphonu

Sdílejte:
13. 6. 2019

Richee je inovátor, drží krok s dobou a my se snažíme, aby byl jednoduchý, praktický a ušetřil vám při ovládání co nejvíc času. Proto jsme appku upravili i do rozhraní miniaplikace, kterou už jistě znáte ze svých smartphonů – pravděpodobně si prostřednictvím Widgetů prohlížíte třeba počasí, kalendář nebo e-mail, a právě teď dozrál čas, kdy si na své obrazovky můžete připnout i Widgety Richeeho. Je to tak, opravdu Widgety. Vytvořili jsme pro vás totiž hned dvě varianty.

Richee Widget

První variantou, která bude nejvíc zajímat uživatele s propojenými účty, je možnost umístit si na obrazovku miniaplikaci, ve které vidíte všechny připojené účty do Richeeho. Ve Widgetu máte přehled, kolik účtů je v appce připojených, kolik máte na účtech dohromady peněz, a také mezi jednotlivými účty můžete překlikávat pomocí šipek vpravo či vlevo. Rychle tak zjistíte výši prostředků na daném účtu a podle toho třeba v obchodě vytáhnete danou platební kartu. Vyhnete se tak zkoušení, kterou kartou zaplatíte. Ve Widgetu najdete také tlačítko pro sdílení vašeho čísla účtu formou QR kódu – takže stačí, když si někdo naskenuje váš QR kód a ihned vám zaplatí. V pravém horním rohu je pak tlačítko „refresh“, abyste nemuseli pro opětovné načtení údajů do appky. Výhodná je i možnost zobrazení účtů ve třech variantách, které se mění při kliknutí na částku:

  1. Název účtu, zůstatek a číslo účtu
  2. Název účtu a číslo účtu
  3. Zůstatek účtu

  Údaje o účtech můžete jedním kliknutím také skrýt a až je budete chtít znovu vidět, tak je zase odkryjete.

  Rychlé transakce

  Druhou variantou jsou tzv. Rychlé transakce – ty jsou důležité pro uživatele, kteří mají virtuální účet (pokud virtuální účet nemáte, Widget nebude funkční). Primárně Widget slouží pro zapisování příjmů a výdajů v appce přímo z plochy telefonu. Pokud máte virtuálních účtů více, můžete si opět šipkami mezi nimi přepínat. Pomocí tlačítek +/- si volíte příjmy nebo výdaje, pomocí čísel pak zadáte částku transakce a pak už jen v bočním sloupci transakci zařadíte do kategorie a je hotovo. Richee vás poté upozorní, že byla vytvořena transakce.

  Nastavení widgetů

  Widget vytvoříte na ploše mobilního telefonu. Pokud máte iOS, vede cesta k Widgetům přes zamčenou obrazovku a swipnutí zleva doprava. V odemčeném telefonu musíte swipovat až na obrazovku úplně vlevo.

  Na Androidu se většinou Widgety vytváří pomocí funkce „Force touch“, takže přidržíte prst na obrazovce a zobrazí se vám nastavení plochy. U některých Androidů (např. Xiaomi) může vytvoření probíhat prostřednictvím přidržení čtverečku na ovládacím menu. (Také „Force touch“)

  Jak vidíte, nastavení Widgetů není nijak složité. Doufáme, že se vám Widgety budou líbit a dáte nám vědět, co jim říkáte. 😊

  Sdílejte:
  Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

  Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

  Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.
  Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

  Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

  Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.