Vaše první kroky v aplikaci Richee

Sdílejte:
26. 9. 2018

Richeeho jako první českou multibankovní aplikaci, která plně dodržuje PSD2, jsme vám už představovali. Pojďme se společně podívat na to, co vás po stažení aplikace čeká.

Poznejte první kroky v aplikaci Richee

Musíme vědět, s kým máme tu čest

Rozhodli jsme se nabídnout vám Richeeho tou nejbezpečnější cestou, která v první řadě myslí na ochranu vašich peněz. Protože postupujeme podle nařízení PSD2, je Richee pod podrobným dohledem, stejně jako samotné banky. A nám to ukládá povinnost ověřit si, kdo Richeeho používá. Takže se vás na úvod zeptáme na několik otázek (kromě jména například na adresu, vzdělání nebo zaměstnání). Jsou běžné pro jakékoliv on-line zakládání bankovního produktu.

Zákon nám také ukládá povinnost informace, které nám sdělíte, ověřit. Věříme, že ani vy byste nebyli rádi, kdyby se za vás někdo jen vydával. I proto během několika prvních kroků, kterými vás Richee v aplikaci provede, nahrajete fotku dvou svých dokladů, ověříte svůj e-mail i telefonní číslo. Poslední věc, kterou musíme ze zákona udělat, je ověřit si, že jste vlastníkem nějakého českého účtu. Zní to složitě, ale vlastně jen pošlete jednu korunu. Podobně, jako když si jiné aplikace ověřují číslo platební karty. Korunu vám vrátíme hned, jak si ověříme, že máte bankovní účet.   

Pokud jste Slovák s daňovou rezidencí v ČR, můžete autorizační platbu poslat i ze slovenského účtu. V takovém případě vypisujete IBAN a posíláte SEPA platbu ve výši 0,1 EUR na sběrný účet CREDITAS. Poplatek za SEPA platbu si nebereme my, ale vaše slovenská banka podle svého sazebníku.

Jednou a dost!

Všechny otázky, a informace, které jednou Richeemu dáte, vystačí na celou dobu, co jej budete používat. Už se na ně nebudeme znovu ani my, ani Richee ptát. Tedy pokud nezapomenete heslo a Richee se bude muset zeptat, kam nové heslo poslat. Výměnou za váš čas i čekání, protože na ověření budeme potřebovat zhruba jeden až dva pracovní dny, vám rovnou připravíme profil. Když se do aplikace pak přihlásíte, bude už na vás čekat. A vy si budete moct užívat jednoduchost a přehlednost aplikace, ve které můžete sledovat všechny své peníze. Pokud jste klientem Banky CREDITAS, je pro vás celý proces mnohem jednodušší, protože už jste jednou prověření.

Vítejte na palubě, věříme, že se vám appka bude líbit!

Sdílejte:
Témata:
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.