Služby nebo bydlení? Za co utrácíte nejvíc? A který den?

Sdílejte:
4. 10. 2018

Richee je váš rádce a pomocník, pokud jde o finance. Ale co by to bylo za parťáka, kdyby vám uměl jen říct, kolik peněz máte na svých účtech? Richee toho umí mnohem víc. Díky přehledným grafům rovnou vidíte, zda víc utrácíte nebo spoříte. Všechny platby, které uskutečníte, se automaticky zařadí do jedné z několika základních kategorií. Vy se tak můžete podívat kolik peněz za bydlení, nebo služby měsíčně utratíte (na všech svých účtech). Nikdy nebylo snazší zjistit, zač utrácíte každý měsíc. Bez kalkulačky, nebo složitého dopočítávání z výpisů a různých účtů. Pohodlně na jeden pohled – s Richeem.

Jak je to s kategoriemi, které Richee pozná?

Richee vám chce poskytnout přehled o vašich penězích snadno a rychle. Proto každý váš výdaj nebo příjem automaticky zařadí do jedné z kategorií. Postupně se bude učit poznat, kam která vaše transakce patří. Možná mu budete muset ze začátku trochu pomoci a k nezařazeným výdajům přidat správnou kategorii. Uděláte to snadno kliknutím na daný pohyb, který chcete upravit. Richee se rychle naučí poznat, kam který výdaj zařadit. Díky tomu pak ve statistikách na první pohled vidíte, za co utrácíte, a to v kontextu všech svých účtů.

Zatím má Richee několik kategorií, do kterých vaše finance rozřadí. Začínáme s těmi základními, které vychází z nejobvyklejších výdajů českých a evropských domácností. Mysleli jsme třeba i na ty z vás, kdo si mezi svými účty převádí peníze. Tyto transakce můžete označit kategorií „Převod“, pokud chcete vědět, kolik peněz si kam přeposíláte. Pokud nechcete, aby vám převody vstupovaly do statistik, můžete je dokonce vyřadit úplně.

A pro milovníky přehledů a pečlivých vlastních statistik, máme jedno odhalení: Do budoucna myslíme i na vás. Všichni, kdo chtějí mít ještě podrobnější přehled o svých penězích a chtějí si výdaje třídit podle vlastních představ, se dočkají na přelomu roku. To Richee nabídne možnost vytvořit si vlastní štítky (nebo tagy, chcete-li).

Statistiky zvlášť pro spoření a běžné účty

Richee vám na domovské stránce nabízí dva druhy grafů. Klasický sloupcový graf se vám zobrazí na záložce s „Účty“. Zelená část sloupce ukazuje příjmy, červená výdaje v konkrétním zvoleném období. Křivka, která grafem také prochází, zobrazuje vývoj vašich financí v předešlém měsíci. Snadno si tak porovnáte, zda vaše výdaje odpovídají tomu, co minulý měsíc. Na jeden pohled také můžete zjistit, jaké pravidelné výdaje máte ještě očekávat. Tato data můžete sledovat buď pro celkový zůstatek, nebo pro konkrétní vybraný účet. A navíc vám Richee i řekne, ve které dny utrácíte nejvíc peněz, nebo kdy vám jich nejvíc na účtu přibude. Takže pokud se blíží nějaký den, kdy typicky nejvíc utrácíte, můžete si najít svůj vlastní trik, jak zbytečně nevytahovat kartu či hotovost z peněženky.

Pod tímto grafem najdete pak koláčový graf s příjmy a výdaji rozpadnutými do kategorií. Rovnou zde vidíte, zač nejvíce utrácíte a kolik peněz z jakých zdrojů vám na vašich účtech přibývá v daném měsíci. Přehledně, barevně, bez práce a dohledávání ve výpisech z účtu.

Graf ke „Spoření“ se zobrazuje jako linka. Tedy popisuje trendy na vašich spořících účtech. Ukáže, zda se vám daří spořit, anebo zda ani na spořícím účtu nenecháte svoje peníze na pokoji.

Richee vám chce přehledně a bez velké práce vizualizovat, jak zacházíte se svými penězi. Brzy vám začne i radit a nabízet tipy, které by vám mohly pomoci s vašimi penězi zacházet ještě efektivněji. Nechte Richeeho podívat se vašim financím na zoubek.

Sdílejte:
Témata:
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.