Rozpočty - šikovná vychytávka, která si vás pohlídá.

Sdílejte:
25. 4. 2019

Pohlídejte si finance ještě efektivněji – do Richeeho přibyly rozpočty!

Nyní máte možnost hlídat si finance díky nové funkci - rozpočtům. Ano, je to tak. V Richeem si můžete vytvořit rozpočet, ve kterém budete sledovat své výdaje podle vámi preferovaných kategorií. No a jak to celé funguje? Není to nic složitého a vlastně si díky tomu uvědomíte, kde by se dalo ušetřit. Rozpočty vás také můžou navést na lepší hospodaření s vašimi financemi. Záleží jen na vás, co vše od nich budete požadovat. Ať už rozpočty využijete jakkoli, můžou se stát dobrým pomocníkem při správě vašich úspor a především – při plánování budoucích výdajů.

Při tvorbě rozpočtů máte dvě možnosti:

1. Chcete si pohlídat utrácení v určité kategorii. Tato funkce se jmenuje Hlídač kategorií. Funguje tak, že si vytvoříte a pojmenujete hlídače. Můžete si vybrat, jestli půjde o hlídače na týdenní nebo měsíční období. Zadáte kategorii, které se to týká, no a pak už si jen nastavíte limit úměrný vybranému období, které nebudete ctít přesáhnout.

Hlídačů si můžete vytvořit i více, na kolik kategorií potřebujete.

Hlídače se vám objeví v seznamu s procentuálním ukazatelem aktuálního stavu. Pokud se na hlídače chcete podívat blíž, stačí na něj kliknout a zobrazí se vám prstencový graf, ze kterého snadno vyčtete, kolik jste z rozpočtu vyčerpali, nebo třeba kolik jste přečerpali.
V grafu také najdete osu X znázorňující čas – tedy dny, kdy z rozpočtu peníze vydáváte, a osu Y znázorňující hodnotu. Limity lze snadno upravit a ještě snadněji smazat, jestliže je už nebudete chtít využívat. Po rozkliknutí hlídače najdete v pravém rohu ikonku koše, s jejíž pomocí limit odstraníte.

2. Chci si vytvořit globální rozpočet. V této variantě rozpočtů můžete plánovat dlouhodobě. Najdete ji v záložce „Globální budgety“ a vytvoření probíhá úplně stejně. Rozdíl je v tom, že si můžete finance hlídat např. až na roční bázi. Můžete si také vytvořit třeba rozpočet na dovolenou a pak dohlížet, jak se vám daří limit dodržovat a kolik ještě můžete vyčerpat. Globální rozpočty jinak fungují obdobně jako hlídače. Jednoduše si zvolíte období a sledované kategorie, pojmenujete si budget a rozpočet je na světě. Všechny důležité údaje uvidíte v prstencových grafech.

Díky rozpočtům budete své finance kontrolovat ještě snadněji než dosud. Navíc si můžete vytvořit tolik rozpočtů, kolik potřebujete. Jeden třeba na jídlo, druhý na dovolenou, třetí na oblečení… a ty další na cokoli budete chtít.

Sdílejte:
Témata:
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.