Richee oslavil 1. narozeniny a neustále se zlepšuje!

Sdílejte:
16. 10. 2019

Je to už rok co Richee - první česká multibankovní aplikace slouží svým uživatelům. V létě poprvé překročila hranice a nabízí připojení dvou slovenských bank. Máte-li rádi moderní technologie, potěší vás novinky v podobě P2P plateb a placení chytrými hodinkami Garmin. Náročné uživatele jistě zaujme nabídka widgetů, díky kterým můžou své finance kontrolovat snadněji a rychleji.

Richee se během léta rozrostl o další funkce. Těmi nejviditelnějšími jsou Widgety – miniaplikace, které si můžete umístit na hlavní obrazovku svého mobilu. Vedle kalendáře a předpovědi počasí tak můžete mít třeba Richee Widget, který vám rychlostí blesku ukáže informace o všech účtech, které máte do aplikace připojeny. Rychlá kontrola se může hodit nejen pro zjištění, zda na účty dorazily očekávané platby, ale také v případě, kdy používáte více karet a nejste si jisti aktuálním zůstatkem na jednotlivých účtech. Stačí rychlé mrknutí do Widgetu a okamžitě víte, kterou kartu můžete při placení použít.

Užitečnou funkcí je také vytvoření QR kódu, který nese číslo vašeho účtu. Používáním QR kódu se zbavíte rizika chyby, která by mohla vzniknout při diktování nebo opisování čísla. QR kód je navíc rychlejší, protože druhá strana ho může okamžitě použít ve své aplikaci k zadání platby.

Dalším novým Widgetem jsou Rychlé transakce. Jejich prostřednictvím můžete do Richeeho vkládat platby a výdaje na svém virtuálním účtu. Oba widgety jsou k dispozici jak pro Android, tak pro iOS.

14 bank v jedné aplikaci

Prvními slovenskými finančními ústavy, které si můžete do aplikace připojit, jsou Tatra banka a Raiffeisen banka. Spolu s nimi přibyla do Richeeho i česká J&T. Aplikace tak v současné době nabízí připojení už 14 českých a slovenských bank.

U nových bank je úspěšné připojení účtu do Richeeho podmíněno nastavením souhlasu v internetovém bankovnictví příslušné banky. Toto bezpečnostní opatření zajistí, že si váš účet nikdo nepřipojí bez vašeho souhlasu. Richee se snaží celý proces maximálně zjednodušit, a tak vás do on-line bankovnictví automaticky přesměruje. Protože se on-line bankovnictví jednotlivých bank navzájem liší, doporučujeme před připojováním nového účtu navštívit Richeeho web. Na našem blogu totiž najdete podrobné návody připojení jednotlivých bank.

Banky, jejichž účty můžete připojit do Richeeho

 1. Air Bank
 2. Banka CREDITAS
 3. Česká spořitelna
 4. ČSOB
 5. Equa bank
 6. Fio banka
 7. J&T Banka
 8. Komerční banka
 9. MONETA Money Bank
 10. Poštovní spořitelna
 11. Raiffeisenbank (Česko)
 12. Raiffeisen banka (Slovensko)
 13. Tatra banka (Slovensko)
 14. Wüstenrot

Plaťte s hodinkami Garmin

Garmin Pay je příjemnou formou bezkontaktního placení, při kterém místo karty používáte chytré hodinky. Pro úspěšné využívání služby budete potřebovat hodinky Garmin v modelu, který službu podporuje. Druhým nutným prvkem je mobilní telefon, na kterém budete mít s hodinkami spárovanou aplikaci, do které si svoji platební kartu nahrajete. Velkou výhodou Garmin Pay je to, že je aplikace dostupná pro Android i pro iOS. Příjemně potěší také fakt, že hodinkám postačí úvodní spárování a pak občasné propojení s aplikací v mobilu, pro samotné placení ale mobil není potřeba a ani ho nemusíte mít u sebe.

Připomeňme, že Richee už na jaře zpřístupnil službu Google Pay, která umožňuje placení prostřednictvím mobilního telefonu s operačním systémem Android. V pokročilém stadiu příprav je také spuštění služby Apple Pay, která nabídne placení mobilem klientům, kteří Richeeho využívají na iPhonech.

Richee Junior

Richeeho konečně mohou používat i děti! Richee Junior – tak se od září jmenují účty Banky CREDITAS určené pro klienty do 18 let. Pokud chcete produkty Richee Junior prozkoumat více, najdete je u nás na webu pod záložkou Účty a karty.

Platby na kontakty

Platby na kontakty neboli peer-to-peer platby (P2P), jsou nejjednodušším možným způsobem placení. Můžete poslat peníze kterémukoli jinému uživateli aplikace, pokud jeho číslo máte uložené v telefonním seznamu. Hlavními výhodami jsou jednoduchost a rychlost, protože nemusíte nikam vypisovat číslo cílového účtu, ale pouze vyberete ze seznamu příjemce platby a zadáte částku.

Richee na zkoušku

Zaujal vás Richee, ale nechcete mu zatím svěřovat své osobní údaje a přístup k účtům? Nevadí, můžete si ho zdarma nainstalovat a využít tzv. jednoduchou registraci. V jejím rámci zadáváte pouze svůj e-mail, přesto dostanete k dispozici téměř plnohodnotnou verzi aplikace. Jediným omezením je nedostupné připojení účtů v jiných bankách, ty ale můžete nahradit vytvořením účtů virtuálních. Do nich budete muset příjmy a výdaje zapisovat ručně, můžete si ale bez omezení vyzkoušet další funkce, například statistiky, plánování výdajů nebo přidávání účtenek k platbám. Důležitou vlastností jednoduché registrace je její neomezená časová platnost – je pouze na vás, zda budete Richeeho v tomto módu využívat týden, měsíc nebo třeba rok. A samozřejmě platí, že stažení, instalace a všechny služby Richeeho v jednoduché i plné registraci máte zcela zdarma.

Pokud se rozhodnete připojit do Richeeho skutečné bankovní účty, budete potřebovat plnou registraci. Ta je povinná z bezpečnostních a legislativních důvodů – abyste mohli přistupovat k účtům, musí vás Richee identifikovat. Nemusíte se ale obávat jakýchkoli komplikací, celou registraci můžete provést ze svého mobilu, rychle a během několika minut.

Sdílejte:
Témata:
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.