Proč právě název Richee?

Sdílejte:
22. 8. 2018

Možná vás už napadlo, proč se Richee jmenuje zrovna Richee. Každá značka má nějaký svůj příběh o tom, jak její název přišel na svět. Někdy je to docela nuda, jako třeba klasické pojmenování po zakladateli – tak to má třeba McDonald's, ve kterém jste už určitě byli.

Zajímalo vás někdy, podle čeho jsou pojmenované různé značky? Velmi často se za pojmenováním schovávají zajímavé příběhy. Můžou to být například jména, která se vážou k určitému místu, jak je tomu třeba u Nokie – ta je pojmenovaná podle finské řeky Nokianvirta, vedle které byla původní sídla výrobních hal na papír. (Nokia totiž původně vůbec nevyráběla elektroniku. #justsaying)

Někdy se ale pod názvy skrývají mnohem hlubší myšlenky. Třeba vznik jména Bluetooth. To je docela fajn story.  Je pojmenovaný podle vikingského krále Haralda Blatanda, jehož příjmení se překládá jako Bluetooth. A víte proč? To je vlastně docela zajímavé. Prý měl dva mrtvé zuby, které zmodraly.  A navíc byl známý tím, že měl výjimečné schopnosti při navázání komunikace v nenásilné formě, což je v době vikingské docela cool vlastnost. Stal se díky tomu zdrojem inspirace při tvorbě značky i loga.

A jak to bylo s Richeem?

Slyšeli jsme už nespočet různých teorií. které si ke vzniku vytvořili naši zaměstnanci nebo klienti. Třeba že máme rádi hudbu, a tak je to podle Richarda Müllera nebo podle klasika Richarda Wagnera. Taky třeba podle anglického krále Richarda, zvaného pro jeho odvahu Lví srdce. Kolegyně si zase vzpomněly na Richarda Geera. Pravdou je, že hudbu máme moc rádi. Stejně tak historii a Richard je zrovna dost zajímavá postava a Pretty Woman? To je zkrátka klasika. Nicméně po žádném Richardovi se Richee nejmenuje.

Richee je spojení dvou myšlenek, které se doplňují. Chtěli jsme hlavně, aby to bylo relativně normální (nebo trochu upravené) jméno. Lidské, obvyklé a možné oslovení člověka. A za druhé, aby název vystihoval některou z hlavních vlastností, které naše appka má.

Richee tedy není pojmenovaný ani po celebritách, ani po majiteli, ani po místě vzniku. Je to mnohem sofistikovanější. Kořen jeho jména vznikl z anglického spojení „get rich“, což znamená zbohatnout. Druhá myšlenka sice navazuje na tu první, ale je mnohem hlubší. Chceme, aby byl Richee nejenom důvodem nebo inspirací vaší cesty k bohatství, ale taky aby to byl pomocník k nezaplacení. Průvodce vašimi financemi, který vám ukáže a do budoucna poradí, jak si ty úspory vytvořit a později jak je třeba efektivně zhodnotit. Richee umí ušetřit čas, je pohodlný a bezpečný.

Když se to ale vezme kolem a kolem, přáním skoro každého je zbohatnout. Kdo by nechtěl. 😊

Prostě Get rich s Richeem!

P.S. My víme, že anglicky se správně říká Richie. Ale chtěli jsme aplikaci odlišit a nechtěli jsme, aby se pletla třeba s Lionelem Richiem (kterého máme mimochodem taky moc rádi). Všem, co dočetli až sem, děkujeme za pozornost a posíláme jim pěknou písničku. Od Lionela Richieho. 😊 

Sdílejte:
Témata:
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.