Multibanking v aplikaci - bude tohle revoluce?

Sdílejte:
18. 9. 2018

Multibanking patřil ještě vloni k frázím, které používali jen ajťáci a bankéři. Dnes o něm píšou tisíce webů a vypadá jako největší změna v bankovnictví za poslední století. Co je ale multibanking ve skutečnosti?

Bombastická vychytávka, která posune konzervativní bankovnictví do světa moderních aplikací nebo jen další hype, na který budeme za pár let nahlížet stejně jako na Apple Watch: Ano, je to fajn, ale jen pro pár procent lidí, ostatní to nemají a ani mít nechtějí?

V týmu Richeeho si myslíme, že multibanking je bezpochyby budoucnost. Poprvé v historii můžete mít všechny banky k dispozici na jediném místě. Na druhé straně je jasné, že multibanking bude v úvodních fázích hlavně pro ty, co se nebojí technologií a chtějí vyzkoušet novinky. Za pár let bude nejspíš všechno jinak, multibanking bude stejně samozřejmý jako dnes placení kartou a aplikace budou ovládat nejen účty a další bankovní produkty, ale nabídne i služby z dalších oborů (třeba pojištění) a bude sloužit i k placení. Mobilem můžete platit už dnes, tak proč byste měli instalovat komerční digitální peněženky, když bude moct použít tu, která má autorizovaný a hlavně zabezpečený přístup k vašim účtům.

Co to umí?

Co umí multibanking a Richee už teď? Bez problémů se připojí do 5 českých bank, ve kterých můžete přes Richeeho kontrolovat své účty a dokonce i zadávat platby. Abyste mohli pracovat i s účty bank, které své připojení dosud neposkytují, nabídne vám Richee možnost vytvoření virtuálních účtů, kterými svá konta z dosud nepřipojených bank můžete dočasně nahradit.

Umí data z více účtů poskládat dohromady, roztřídit, analyzovat, sestavit přehledy. Zkrátka vám dokáže říct, jak si finančně vedete a zda vaše účty postupně rostou, anebo naopak klesají ke dnu. Richee umí pracovat s kategoriemi, takže z přehledů lehce poznáte, kudy se vám sype zrní, mizí vata, padá škvára, zkrátka kde utrácíte nejvíc peněz. Pokud to chcete zarazit, můžete si v aplikaci udělat i vlastní rozpočet. A co je ještě lepší – díky přehledným statistikám napříč všemi účty kdykoli snadno zkontrolujete, zda se vám daří naplánované limity rozpočtu dodržovat.

Umí všechno zařídit z jednoho místa – vašeho mobilu. Takže můžete aplikaci spustit odkudkoli, kde se dostanete na internet. A už se nemusíte složitě učit rozhraní několika internetových bankovnictví a pamatovat si, pod kterým odkazem navigace je u banky XYZ schovaný příkaz k úhradě. Richee vám všechny účty převede do jednotného grafického rozhraní a máte jasno.

Multibanking je jeden, aplikací budou stovky a tisíce

Stejně jako dnes najdete tisíce aplikací třeba na přehrávání hudby, najdete v budoucnu stovky nebo tisíce aplikací multibankingu. Proto byste už nyní měli srovnávat a vybírat, která je pro vás ta pravá. Co třeba aplikace, která po vás nechce žádnou protislužbu? Když si vyberete Richeeho, můžete ho používat bez toho, abyste museli v Bance CREDITAS mít účet nebo nějaký jiný produkt. Richee je bez závazků a bez podmínek. Tak co, stojí za to si ho vyzkoušet?

Sdílejte:
Témata:
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.
Nepromeškejte žádnou důležitou zprávu

Přihlaste se k odběru novinek o aplikaci Richee

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s využitím zadaných osobních údajů pro kontaktování a zasílání novinek o webu a aplikaci Richee. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s našimi zásadami.